FordGüvence

FordGüvence, aracınızdaki mekanik veya elektrik-elektronik arızalar sonucu yapılması gereken yedek parça değişimi, tamiri gibi işlerden ve ilgili işçilikten doğan maliyetleri kapsayan bir programdır.

FordGüvence nedir?

FordGüvence Ford’unuzu satınaldığınızda edindiğiniz üretici, imalat garantisinin geçerlilik süresi bittiğinde devreye giren bir güvence programıdır. FordGüvence paketiyle, aracınızın garanti süresinin paket içerikleri ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uzatabilirsiniz.

FordGüvence neleri kapsar?

FordGüvence alışılagelmiş mekanik garanti uygulamalarına ek olarak, gelişen otomotiv teknolojisinde yeri ve önemi artan elektrik-elektronik sistemlerini de güvence altına almaktadır. Aracınız FordGüvence kapsamında imalat hatalarına karşılık oluşan mekanik ve veya elektrik/elektronik arızalarının sözleşmede belirtilen oranda karşılanmasını sağlar.

FordGüvence paketleri nelerdir?

Ford’unuzu alırken aşağıdaki km ve yıl seçeneklerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz:

Binek Araçlar Connect, Transit ve Ranger
3+1 yıl / 0 km 3+1 yıl / 0 km
3+2 yıl / 0 km 3+1 yıl / 50.000 km
3+2 yıl / 50.000 km 3+2 yıl / 0 km
3+2 yıl / 50.000 km

Ayrıca aracınızı alırken FordGüvence almadıysanız standart garanti (3 yaş) süresince de aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanını tercih edebilirsiniz:

Müşteri katkılı FordGüvence paketleri fiyat listesi için tıklayınız.

FordGüvence’yi nasıl alabilirim?

  • Ford Yetkili Satıcısı’nda yeni bir Ford araç alıyorsanız, aracı satınalma aşamasında satış temsilcimiz size yardımcı olacaktır.
  • Ford marka araç sahibiyseniz ve aracınızı FordGüvence kapsamına almak ya da mevcut garantinizi FordGüvence paketi ile uzatmak istiyorsanız Ford Yetkili Satıcıları veya Servisleri’ndeki danışmanlar aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

FordGüvence’nin geçerli olup olmadığını nereden bileceğim ve arıza durumunda nereye başvurmalıyım?

Araç bakım ve kontrolleri; Ford Otosan tarafından aracınızı güvenle kullanmanız için belirlenmiş kilometre veya sürelerde yaptırılması gerekmektedir. Aracın bakımlarının, bakım listesinde belirtilen kontrollere uygun yaptırılması ve tanımlı olan standartları sağlayan parça kullanılarak yaptırılması gerekmektedir. Araca ait bakımların zamanında ve araca uygun şekilde gerçekleştirilmesi durumunda ve satın aldığınız güvence paketine ait ek süre/ek kilometre (hangisi önce dolar ise) boyunca kapsam içerisindeki mekanik ve elektrik/elektronik parçalardaki imalat hataları için FordGüvence’niz geçerliliğini koruyacaktır. Arıza durumunda size en yakın Ford Yetkili Servisi’ne başvurmanız yeterli olacaktır.
Kaliteli, güvenli , çevreye saygılı ve garantili hizmet için aracınızı, tüm bakım ve onarım işlemlerinizde uzman ve eğitimli personeli ile sizlere hizmet vermekte olan Yetkili Servislerimizi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Aldığım FordGüvence süresince bir arıza sebebi ile yolda kalırsam ne yapmalıyım?

Aldığınız FordGüvence’nin kapsamı yol yardım hizmetlerini de kapsamaktadır. Böyle bir durumda 444 36 73 numaralı Ford Direkt Hattı’ndan Ford EuroService’e ulaşarak, araç çekilmesinden profesyonel sürücü servisine kadar bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz. Ford EuroService hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi garanti ve servis klavuzu’ndaki FordGüvence kısmında bulabilir veya Ford Yetkili Satıcıları’ndan öğrenebilirsiniz.

FordGüvence hakkında daha detaylı bilgi için sizleri Ford Yetkili Satıcı ve Servisleri’ne bekliyoruz.