Yakıt Güvence Sistemi (YGS)
Yakıt Güvence Sistemi (YGS); Ford marka araç sahibi müşterilerimizin Standart Garanti ve FordGüvence süresi boyunca, yakıt sistemlerinde oluşan veya yakıt sistemi ile bağlantılı arızalarının güvence altına alınmasını amaçlayan bir sadakat programıdır. Programa dahil olmak tamamen müşterimizin sıfır araç alımıyla birlikte seçimine bağlı olup kendisine araç alımında teslim edilen Ford Club karta ait olan YGS özelliğinin OPET Çağrı merkezine(444 67 38) kayıt ettirilmesi ile birlikte başlatılabilmektedir.

Ford’unuzun size sunduğu üstün verimlilik ve performansı korumanın en önemli şartlarından biri kaliteli yakıt kullanımıdır. Düşük kaliteli yakıtın, yakıt sistemlerinde korozyona neden olduğu ve aracın ömrünü kısalttığı deneylerle kanıtlanmıştır Araç garantisi; imalat, montaj ve malzeme hatasından oluşacak herhangi bir arızaya karşı imalatçı firma tarafından verilen bir güvencedir. Bu nedenle yakıt kaynaklı arızalar imalatçı firma garantisine girmemektedir.

Yakıt Güvence Sistemi’nden Nasıl Yararlanacaksınız?

Yakıt Güvence Sistemi’nden yararlanmak için Yakıt Güvence Sistemi’ne dahil olmanız ve aracınız için akaryakıt alımını sürekli OPET istasyonlarından yapmanız gerekmektedir. Yakıt Güvence Sistemi’ne dahil olmak için YGS özellikli Ford Club kartınızı Opet istasyonlarında yakıt alımı yaparken kullanmanız yeterli olacaktır. Müşterimiz kartını alışveriş esnasında kullanamamış bile olsa, YGS başvurularında alımları plaka bilgisi üzerinden kontrol edilmekte ve Ford Club kartını işletemediği alımlarıda YGS başvurusunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Kullandığınız yakıtla ilgili olduğunu düşündüğünüz konularda yetkili Ford servislerine yapacağınız başvurularda, yakıtınızı Yakıt Güvence Sistemi dahilinde sürekli Opet istasyonlarından aldığınız tespit edildiği takdirde; sorun yakıttan kaynaklanıyorsa, aracınızın uğradığı zarar “Yakıt Güvence Sistemi” kapsamında ücretsiz olarak giderilecektir.